W gabinecie weterynaryjnym „I Pies i Kot”-Gr. V

31.10.2017

 
 
 
2017_10_31_gabinet_wet_13 — kopia.jpg
Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, kształtowanie postaw humanitarnych w stosunku do zwierząt, uświadomienie, że zwierzęta, tak jak i ludzie, są żywymi istotami, które też chorują i cierpią oraz wymagają pomocy i leczenia. Przedszkolaki dokładnie obejrzały poczekalnię, gdzie na zastrzyk czekał pies oraz gabinet weterynaryjny. Lekarz weterynarii, pani Joanna Gonicka, opowiedziała o pracy weterynarza, czym się zajmuje, jakie zwierzęta leczy oraz wytłumaczyła przedszkolakom jak należy postępować, gdy spotkamy chore zwierzątko, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierząt: stetoskop, otoskop, mikroskop. Z wielkim zaciekawieniem oglądały rezydentów gabinetu – żółwie stepowe.

Składamy serdeczne podziękowanie za tak miłe przyjęcie i poświęcony czas, mimo wielu obowiązków.

Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.