Akademia Zdrowego Przedszkolaka ,, Zdrowa Rodzina - Szczęśliwa Rodzina” - Gr. IV

20.09.2017

 
 
 
2017_09_20_akademia_zdrowego_19 — kopia.jpg

Pięcio i sześciolatki rozmawiały o zdro¬¬wym ży¬¬wie¬¬niu. Rozwiązywały zagadki w kąciku ,,Zdrowa Piramida dzisiaj nam się przyda”. Poszły na stragan owocowo-warzywny. Znakomicie odróżniały warzywa od owoców. Dotykały je, oglądały, nazywały, wąchały. Porównywały ich ciężar, wielkość i kolory, zwłaszcza odcienie zieleni: kapusty, sałaty, brukselki i kapusty pekińskiej.


Niesamowitą radość, współdziałanie z rówieśnikami, zadowolenie, rozwijanie umiejętności posługiwania sie sztućcami oraz wykonywanie różnych czynności samoobsługowych jak i porządkowych przysporzyło samodzielne wykonanie sałatki owocowej. Dzieci rozróżniały owoce egzotyczne: pomarańczę, banana, kiwi oraz krajowe: np. gruszki, jabłka, winogrona, morele. Dzielnie przeszły przez wszystkie etapy przygotowania wspólnego posiłku. A jak smakowało !!!
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.