Sprzątanie Świata Gr. I-V

15.09.2017

 
 
 
Hasło tegorocznej akcji ,, Nie ma śmieci- są surowce” zachęciło dzieci do innego spojrzenia na wartość śmieci. Nie są one czymś niepotrzebnym, lecz stanowią cenny surowiec do produkcji nowych przedmiotów. 
2017_09_15_sprzatanie_05 — kopia.jpg

Nasze przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na ten temat. Dowiedziały się co oznacza słowo ,, recykling”. Dokonały segregacji śmieci i dopasowały przedmioty powstałe w drodze powtórnego ich przetworzenia. Wykorzystały nakrętki plastikowe i stare gazety do zabawy, stworzyły plakaty. Poszerzyły wiedzę na temat lasu i jego znaczenia dla środowiska i człowieka. Podczas filmu ,, Drugie życie śmiecia” starszaki prześledziły proces przetwórczy makulatury, puszek aluminiowych oraz szklanych opakowań. Makulatura w swoim ,, drugim życiu” stała się zeszytem lub papierem toaletowym, puszka - ramą do roweru, a szklana butelka - wazonem lub słoikiem na pyszne dżemy. Wszystkie przedszkolaki wyszły w teren, by posprzątać najbliższe otoczenie – swój ,, mały świat”. Ubrane w rękawice z wielkim entuzjazmem zbierały surowce, z których po przetworzeniu powstaną pożyteczne przedmioty.
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.