Koncert „Spotkanie z kontrabasem - Idą sobie krasnoludki” - Grupy I-V

15.09.2017

 
 
 
2017_09_15_koncert_01 — kopia.jpg
Po wakacyjnej przerwie zawitała pani Ada z panem Maciejem. Goście przywitali się z dziećmi piosenką „Do, re, mi…”. Przedszkolacy zastanawiali się, co mieści się w wielkim futerale. Okazało się, że to kontrabas, który ma metalową nóżkę. posiada struny i smyczek wykonany z końskiego włosia. Pan Maciej wydobywał z niego dźwięki. Zagrał utwór C. Saint – Saensa pt. „Słoń”. Następną niespodzianką był krasnoludek, który wesoło tańczył do utworu „Polka ogniowa” J. Straussa, a potem zapraszał wszystkich do śpiewania krasnoludkowych piosenek i wyrażania ich treści gestami. Odważne dzieci tańczyły z krasnalem w kółeczku. Akompaniowały na drewienku oraz kasztanach do piosenki „Kasztanowy konik”. Koncert był okazją do spotkania z muzyką na żywo i sprawił przedszkolakom wiele radości.

Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.