Spotkanie z ratownikami medycznymiz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego„Bezpieczne wakacje

13.06.2017

 
 
 
Do przedszkola przybyli: Tomasz Zieliński-Weiher - tata Kacpra z Gr. I, Szymon Katafias oraz Zbigniew Ambrosiewicz. Oprócz tradycyjnej karetki, pojawiły się także dwa moto-ambulanse. Pod okiem ratowników przedszkolaki nabywały umiejętność prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Ratownicy zaprezentowali wyposażenie odzieży medycznej oraz sprzęt ratujący życie, stanowiący wyposażenie karetki i moto-ambulansów. 
2017_06_13_spotkanie_wspr_27 — kopia.jpg

Dzieci wysłuchały relacji o specyfice pracy. Pan Szymon przypomniał zasady udzielania pierwszej pomocy prezentując na fantomie technikę resuscytacji krążeniowo - oddechowej. Przedszkolaki miały możliwość wcielenia się w rolę ratownika. Ważnym było przypomnienie numeru telefonu pogotowia ratunkowego 999 oraz numeru alarmowego 112 przywołującego wszystkie służby ratownicze. Poruszono także temat zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji. Dziękujemy za pełne wrażeń spotkanie.
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.