Klub Czytających Rodziców - Gr. II

31.05.2017

 
 
 
Trzy i czterolatki odwiedziło aż pięcioro rodziców. Pan Jacek Goluch - tata Oliwki, przeczytał książkę „Przygody z zagrody” o zwierzętach mieszkających na wsi. Pani Magdalena Rydzkowska - mama Bartka, bogato ilustrowaną pozycją pt. „Pociągi” zainteresowała szczególnie chłopców. 
2017_05_31_klub.gif

Dzieci poznały pociągi osobowe, towarowe, lawety oraz kolejkę górską, która do poruszania się potrzebuje stalowe liny. Pani Magdalena Schroeder - mama Lidki przedstawiła baśń „Stoliczku nakryj się”, a pan Adam Krawczyk - tata Wiktora wybrał książkę . „Zuzia się zgubiła” rekomendowaną przez Fundację ABCXXI - Cała Polska Czyta Dzieciom. Pani Paulina Gehrke - mama Leona czytała historię małej dziewczynki pt. „Nie pójdę z nieznajomym” oraz „Kaczkę dziwaczkę” J. Brzechwy. Przedszkolaki doświadczyły bezpośredniego kontaktu z książką pt. „Naciśnij mnie”. Skupiały uwagę na odczytywanych poleceniach i wykonywały je. Książkę trzeba było przekręcać, dmuchać na nią , klaskać jej. Dzieci czuły się przy jej czytaniu czarodziejami. Utwory prezentowane przez rodziców posiadały treści edukacyjne i wychowawcze, wyzwalały skupienie uwagi oraz emocjonalne przeżywanie losów bohaterów. Były inspiracją do wypowiedzi słownych, zachęcały do twórczości plastycznej. Dziękujemy za owocną współpracę.
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.