Piknik Czytelniczy na Skwerze im. Teresy Ciepły - Gr. IV i V

29.05.2017

Pięcio i sześciolatki uczestniczyły w integracyjnej imprezie edukacyjnej zorganizowanej przez Niepubliczną Szkołę Podstawową Nr 1 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty. Celem akcji było propagowanie czytelnictwa oraz integrowanie środowiska Osiedla „Leśne”.
2017_05_29_piknik_16 — kopia.jpg

Dzieci słuchały poezję czytaną przez gości: Tomasza Regę i Monikę Matowską - Radnych Miasta Bydgoszczy, dr Marię Sobieszczyk z UKW, Krystynę Karpińską z KP CEN, Joannę Kasprowicz z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, sierż. sztab. Dominikę Radkę - Jędrkiewicz z Komisariatu Bydgoszcz Śródmieście oraz Wojciecha Nowaka - funkcjonariusza Straży Miejskiej. Czytanie było przeplatane występami dzieci. Dziewczynki z naszego przedszkola zaprezentowały taniec z pomponami do utworu „Toca, Toca”. Prezentowały się także przedszkolaki z Przedszkoli Niepublicznych: „Tęcza”, „Lokomotywa”, „Ludzikowo”, „Jagódka”oraz uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1. Dzieci brały udział w grach i zabawach. Przy stanowisku Kleksografia tworzyły wraz z Ambrożym kleksy przy użyciu farb plakatowych, przy Kredowym Czarowaniu rysowały kredą na chodniku, a w Bańkowicach Mydlanych robiły bańki. Na zakończenie otrzymały „zaczarowane jabłko”. To była bardzo interesująca i twórcza podróż do krainy bajek.

Zapraszamy do galerii  .