Bydgoski Festiwal Nauki - warsztaty „Gry i zabawy, czyli fizyka i technika w przedszkolu” – Gr. I

25.05.2017

 

Bydgoski Festiwal Nauki - warsztaty „Gry i zabawy, czyli fizyka i technika w przedszkolu” – Gr. IV

 
 
2017_05_25_bfn_gr_iv_24 — kopia.jpg
Gospodarzem spotkania była pani mgr Alicja Wojtyna-Jodko. Pięcio i sześciolatki poznały miarę, dowiedziały się do czego służy i co można nią mierzyć. Sprawdzały czy opuszki palców mieszczą się w jednocentymetrowej podziałce, jakie są wysokie i ile centymetrów ma ich ręka od dłoni do palców. Dowiedziały się jak można sprawdzić pion oraz co to jest grawitacja. 

Wykonały doświadczenia polegające na rzucaniu zgniecionej kartki papieru, foliowego woreczka oraz piłki. Okazało się, że im cięższy przedmiot, tym szybciej spada na dół. Eksperymentowały sprawdzając jak szybko woda z jednej butelki przeleje się do drugiej, co się dzieje ze światłem i kolorami, kiedy ubierze się specjalne okulary, co to są złudzenia optyczne. Zadaniem było narysowanie obserwacji z doświadczeń i eksperymentów.
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.