Spotkanie z lekkoatletą Triumfu Startu Bydgoszcz, czterokrotnym paraolimpijczykiem p. Tomaszem Chmur

22.05.2017

Sportowiec startujący w grupie słabowidzących opowiedział dzieciom wiele ciekawostek o maratonach.
2017_05_22_spotkanie_09 — kopia.jpg

Przedszkolaki z ciekawością oglądały statuetki i odznaki, medale olimpijskie, medale z mistrzostw świata i Europy, a także z zawodów w różnych krajach świata. Pan Tomasz zdobył m. in. srebrny medal olimpijski w Atlancie, 2 brązowe w mistrzostwach świata. Jest zwycięzcą Pucharu Świata. Każdy z medali opisany jest w języku Braille'a i posiada wstążkę oznaczającą kraj, z którego pochodzi. Przedszkolaki po kolorach zgadywały nazwy krajów, np. czerwony i żółty z Hiszpanii, czerwony i zielony z Portugalii, czerwony żółty i czarny z Niemiec. Za zasługi sportowiec otrzymał odznaczenie państwowe z rąk Prezydenta Polski. Podczas spotkania rozmawiał z dziećmi o ludziach z różnych stron świata, którzy mają rożną karnację skóry. Białą -Europejczycy, ciemną, czarną -Afrykanie, żółtą-Azjaci, a czerwoną- Indianie . W trakcie rozgrzewki oraz zabaw i ćwiczeń na terenie przedszkolaki wyrabiały podstawowe cechy motoryczne: zwinność, gibkość , szybkość.

Dziękujemy za wsparcie w rozwijaniu u dzieci zamiłowania do sportu.

Zapraszamy do galerii  .