Koncert „Czy chcesz posłuchać, jak wszystko wokół gra?”Gr. I-V

15.05.2017

 
 
 
Tradycyjnie muzyczne spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem piosenki „Do, re, mi”. 
2017_05_15_koncert_06 — kopia.jpg

Pan Tomek przywiózł puzon. Omówił budowę instrumentu oraz zaprezentował jego brzmienie. Okazało się, że chociaż puzon wygląda bardzo dostojnie, to po założeniu tłumika na czarę głosową, potrafi wydobywać z siebie dźwięki bardzo śmieszne. Umie naśladować odgłos rechocących żab, ryczących słoni, czy ziewanie. Bez tłumika brzmi czasami bardzo ciepło i kojąco, a czasami mocno i głośno. Nie lada niespodziankę zrobiła przedszkolakom pani Monika, która tym razem przebrała się za żabę. Tańczyła do muzyki granej przez panią Adę i pana Tomka. Razem z przedszkolakami pokazywała jak tworzyć muzykę korzystając z własnego ciała. Rytmy dzieci odzwierciedlały klaskaniem, tupaniem, machaniem rękoma nad głową, przed sobą, itp.. Przedstawiciele poszczególnych grup wykonali na instrumentach perkusyjnych akompaniament do utworu Scotta Joplina „Ragtime”. Wszyscy z uwagą wysłuchali piosenkę o niegrzecznej żabie, która nie słuchała mamy i została zjedzona przez boćka. Dziękujemy gościom za wspaniały koncert i dostarczenie wielu pozytywnych wrażeń słuchowych, ruchowych oraz wizualnych.
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.