Wycieczka do Chrystkowa - Gr. II

09.05.2017

Najmłodsze przedszkolaki wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego we wsi położonej w dolinie Wisły. Na miejscu przywitała 3 i 4-latków poetka , Elżbieta Kwiatkowska wraz z mężem Czesławem.
2017_05_09_chrystkowo_21 — kopia.jpg

Gospodarze zaprosili dzieci na słodki poczęstunek. Degustację umiliło słuchanie wierszy autorstwa gospodyni. Następnie dzieci zwiedzały budynek gospodarski. Zobaczyły krowy, cielaka, prosięta z mamę, konika oraz kurę, która zniosła jajko. Obserwowały unikatową pochylnię, po której podczas powodzi zwierzęta wprowadzano na piętro. Chłopców bardzo zainteresował stary traktor , a dziewczynki z zaciekawieniem oglądały przechadzające się po podwórku kury, koguty i psy. Pan Czesław oprowadził dzieci po chacie mennonickiej z 1770 r. , która jest pozostałością po holenderskich osadnikach. W skansenie dzieci zobaczyły wiele starych , zabytkowych przedmiotów, którymi posługiwano się dawno temu (tarę do prania, kołowrotek, kaflowe piece w pokoju i kuchni, drewniany magiel). Później przedszkolaki z apetytem zjadły kiełbaski z grilla przygotowane przez panią Elżbietę. Pobiegały po sąsiadującej z zabudowaniami łące, gdzie z daleka oglądały stado owiec pasących się na pastwisku . Pomimo trochę kapryśnej aury zadowolone i pełne wrażeń powróciły do przedszkola.

Zapraszamy do galerii  .