Zajęcia edukacyjne w Ogrodzie Fauny Polskiej ZOO w Myślęcinku - Gr. IV

2017_04_18_zoo_38 — kopia.jpg
Przedszkolaków powitała pani Agnieszka. Spotkanie dotyczyło tematu „Nie porzucaj mnie przyjacielu”. Podczas dyskusji wszystkie dzieci oświadczyły, że kochają zwierzęta i każde chciałoby mieć jakieś w domu. Prowadząca wyjaśniła, że zwierzęta nie są zabawkami dlatego decyzja o posiadaniu psa, kota, królika czy świnki morskiej powinna być dokładnie przemyślana. Są to istoty żywe, które trzeba nakarmić, zadbać o czystość, iść do lekarza weterynarza, kiedy zwierzę choruje. Zaprezentowała kilka gatunków zwierząt i opowiedziała czego potrzebują do życia, czym się odżywiają, jak długo żyją. Dzieci mogły obejrzeć i pogłaskać: patyczaki, karaczany madagaskarskie, ślimaka amerykańskiego, żółwia stepowego, agawę brodatą, węża afrykańskiego. Pani Agnieszka podkreśliła, że kto zdecydował się przygarnąć jakieś zwierzę, ten nie powinien go oddawać tylko dlatego, że się nim znudził. Dzieci z ciekawością oglądały zwierzęta w terrariach w budynku i na zewnątrz. Najwięcej emocji wzbudził krokodyl oraz tygrys syberyjski. To była ciekawa i pouczająca wycieczka.

Zapraszamy do galerii  .