Warsztaty w Muzeum Mydła i Historii Brudu - Gr. III

18.04.2017

 
 
 
Na warsztatach mydlanych dzieci zaprojektowały i wykonały własne mydło. Wybierały samodzielnie barwniki i dodatki. Mieszały składniki i wlewały tajemniczą substancję do formy. Kiedy mydło zastygało przedszkolaki w ciekawy i niecodzienny sposób poznały historię brudu, higieny oraz mydła. Zobaczyły m. in. średniowieczną łaźnię, XIX-wieczny pokój kąpielowy , urządzenia służące do mycia i kąpieli, maglownice, pralki, suszarki oraz kolekcję mydeł z różnych zakątków świata W następnych salach oglądały stare żeliwne wanny, szczotki do szorowania, kostki mydlane, balie i pierwowzór prysznica sprzed dwustu lat. Można było spróbować prania na tarze oraz zobaczyć drewnianą pralkę z początków XX wieku. W następnej sali można było obejrzeć strój kąpielowy , który przypominał dzieciom bardziej strój gimnastyczny. Ostatnia sala przedstawiała łazienkę wyposażoną w niezawodną pralkę „Franię”, która służyła dzielnie babciom przedszkolaków. Dzieci powąchały mydełka o zapachu słynnego „Zielonego jabłuszka”. Z muzeum wyszły w przeświadczeniu, ze potrafią zrobić mydło. Gotowe mydełka były kolorowe i o różnych kształtach.
2017_04_18_brud_27 — kopia.jpg

Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.