Projektyedukacyjne „Leśna skrzynia skarbów” i „Młodzież, dzieci kontra śmieci” Gr. I-V

31.03.2017

 
 
 
Wszystkie przedszkolaki brały udział w odkrywaniu tajemnic lasu: jego bogactwa, budowy i ochrony. Z zaciekawieniem odkrywały skarby ze skrzyni, oglądały książki z kolorowymi ilustracjami, poznawały grzyby. Rozróżniały i nazywały leśne zwierzęta.
 
2017_03_31_lesna_33 — kopia.jpg


Dzieci z Gr. I rozpoznały i układały na kolorowych kartkach: grzyba trującego - muchomora oraz jadalnego - borowika. Przystąpiły do gry wcielając się w zwierzęta leśne i ptaki pokonujące przeszkody, aby dotrzeć do mety. Wsłuchiwały się w świergot ptaków, które mogły przytulić. Manipulowały liczmanami przedstawiającymi grzyby, bociany, zające i wiewiórki.
 
Gazetka tematyczna „Las” stała się inspiracją do rozmów w Gr. II. Dzieci dzieliły sie spostrzeżeniami i obserwacjami o lesie w różnych porach roku. Utrwalały wygląd zwierząt poprzez układanie obrazków z części. Podsumowaniem tematyki były prace plastyczne i koncert pluszowych leśnych ptaków wydających naturalne dźwięki przy udziale dzieci.
 
Dla Gr. III prawdziwą nauką i radością było oglądanie i dotykanie książki pt.: „Botaniczna ścieżka dydaktyczna dla niewidomych”. Rozpoznawały i nazywały gatunki drzew. Rozmawiały na temat właściwych zachowań człowieka w stosunku do dziko żyjących zwierząt. Rozwiązywały zagadki, układały leśne domino, brały udział w grach planszowych XXL „Las” oraz „Młodzież, dzieci kontra śmieci”. Odbyła się projekcja filmów „Groźny czerwony kur” i „Lasy dla ludzi”. Dostrzegały zalety lasu dowiadując się np. że 1 sosna w ciągu doby produkuje tyle tlenu, ile potrzeba 3osobom.
 
Dzieci z Gr. IV rozwiązywały zagadki wykazując się wiedzą nt. ochrony środowiska, znajomością różnych ekosystemów, mieszkających w nich zwierząt. Pogłębiały wiadomości oglądając i czytając książki.. Poznały grzyby jadalne i trujące. Podczas spaceru z dużym zaciekawieniem oglądały przez lupy korę drzew, gałązki choinek i pierwsze zielone listki na krzakach. Chętnie korzystały z gier planszowych. Gr. V poznawała zasady gry planszowej „Las”. Poruszając pionkami po planszy trzeba było odpowiedzieć na pytania dotyczące lasu i jego mieszkańców. Dzieci chętnie rozwiązywały zagadki czytane przez rówieśników. Z zainteresowaniem obserwowały przyrodę budzącą się do życia. Oglądały książki, dzieląc się wiadomościami. Podczas serii zajęć przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawostek o przyrodzie, jej dbaniu i szanowaniu.  
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.