Koncert „Miauczy kotek, miau”- Gr. I-V

23.03.2017

 
 
 
2017_03_23_koncert_07 — kopia.jpg
Mali słuchacze poznali utwory Witolda Lutosławskiego napisane do tekstów literackich dla dzieci, m.in. „Kotek”, ,, Była babuleńka”, ,, Idzie Grześ” i ,, Pióreczko” . Śpiewakowi panu Łukaszowi akompaniowała pani Kasia na wiolonczeli i pani Ada na pianinie. Dzieci zaobserwowały, że wiolonczela zbudowana jest z drewna, posiada cztery struny, nogę i smyczek, za pomocą którego można wydobywać przepiękne dźwięki naśladujące nawet miauczenie i mruczenie kotka. Wszyscy czynnie uczestniczyli w koncercie. Frajdą było wcielenie się w postać babuleńki przepędzającej psotnego koziołka. Była też ilustracja ruchowa piosenki ,, Nie chcę cię znać” oraz akompaniowanie na grzechotkach do utworu ,, Wiosenna poleczka”.

Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.