Zajęcia matematyczne w Szkole Podstawowej Nr 15 – Gr. IV

15.03.2017

 
 
 
2017_03_15_szkoła_01 — kopia.jpg
Na przedszkolaków czekała pani Justyna Kosz-nauczycielka klasy II b oraz jej uczniowie, a wśród nich absolwenci naszego przedszkola. 

Dzieci obejrzały i wysłuchały bajkę o Czerwonym Kapturku, w którą ku zaskoczeniu wszystkich, wplecione zostały treści matematyczne. Odczytując kolejne fragmenty bajki dzieci wykonywały różnorodne zadania. Obliczały np. ile jabłek i gruszek miał Czerwony Kapturek. Układały z uczniami na geoplanach krętą drogę jaką musiał pokonać idąc do babci. Bawiły się „żywymi liczbami” wyznaczając wynik działania poprzez ustawienie się za właściwą liczbą stanowiącą rozwiązanie działania. Obliczały ile zwierzątek towarzyszyło bohaterce bajki. Posługując się tangramami wyobrażały sobie jak wyglądał domek babci. Grały na tekturowych talerzykach do muzyki klasycznej. Obliczały ile babeczek i rogalików zjadła babcia, Kapturek i wilk, co stanowiło szczęśliwe zakończenie bajki. Bawiąc się, pięcio- i sześciolatki sporo się nauczyły. Dziękujemy pani Justynie Kosz za miłe i serdeczne przyjęcie przyszłych uczniów w progach szkoły. 
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.