Zajęcia w Muzeum Okręgowym „Spichrze nad Brdą”– Gr. I

14.03.2017

Czterolatki realizując temat kompleksowy „Bydgoszcz - moje miasto” udały się do muzeum aby obejrzeć wystawę pt. „Od Starego Rynku do Placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”. Pani przewodnik Katarzyna Gołębiewska oprowadzała dzieci po muzealnych salach. Przedszkolaki dowiedziały się, jak wyglądały początki Bydgoszczy. Obejrzały przedmioty, a nawet poznały zawody minionych epok: garncarza, zduna, murarza, ślusarza i szewca oraz ich narzędzia pracy i wytwory. Kolorując karty pracy poznały herb miasta. W sali zabaw, na małych obrazach/tablicach interaktywnych układały puzzle tworząc widoki międzywojennej Bydgoszczy. Tworzyły budowle z kloców. Przymierzały dawne stroje. Była to pierwsza i niezapomniana wizyta muzealna.
2017_03_14_muzeum_24 — kopia.jpg

Zapraszamy do galerii  .