W Muzeum Wodociągów ,,W świecie wody, figur i kształtów”-Gr. III

06.03.2017

2017_03_06_muzeum_02 — kopia.jpg
Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki oglądały przedstawiane przez pana Pawła 500-letnie, drewniane rury. Podawały przykłady występowania wody w postaci deszczu, śniegu, gradu, a potem ujrzały to w treści filmu. Do refleksji zachęciło pytanie ,,Czy można podać komuś wodę? ” . Oczywiście, że tak: w postaci lodu. Dzieci wiedzą, że wodociągi dbają o to, abyśmy mieli czystą wodę do spożycia. Obserwowały studnię, poruszały dźwignią, aby wirować cieczą w kuli, czy manipulować ,,nurkiem”. Na pytanie ,,Dlaczego wszystko spada na ziemię? Np. dziecko - gdy podskoczy lub piłka” , dzieci odpowiedziały, że działa siła przyciągania- grawitacja. Uwagę pochłaniały doświadczenia przygotowane przez p. Bartka: np. z barwnikiem, który szybko rozpuszcza sie w ciepłej wodzie, z pieprzem, który jest lekki i unosi się na wodzie czy z monetą, która utrzymuje się na powierzchni wody.

Zapraszamy do galerii  .