Spotkania w Klubie Czytających Rodziców – Gr. I

02.12.2016

2016_12_02_klub.gif

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” czterolatki odwiedziły panie: Anna Weiher – Zielińska - mama Kacpra, Alina Cichocka – mama Leny i Agnieszka Kapłońska z córeczką Michalinką – mama Adama.

Pani Ania przeczytała książki: „Czy znasz zwierzęta leśne?” i „Moi przyjaciele misie”. Dzieci poznały zachowania, zwyczaje, sposoby żywienia i przygotowanie do zimy leśnych zwierząt. Mama Lenki przeczytała książeczki: „Marysia ma ospę” i „Marysia w szpitalu” N. Berkane. Pierwsza z książek ukazała Marysię, która dzielnie znosiła chorobę. Druga przypomniała o konieczności sprzątania sali, gdyż bałagan może być przyczyną wypadków np. złamana ręka jak u Marysi. Przedszkolaki wskazały ilustracje zdrowego stylu życia i otrzymały od gościa kolorowanki.

Pani Agnieszka w bajce „Wesoła chatyńka” przedstawiła pozytywne zachowania zwierząt, którym towarzyszyła współpraca i dobroć. Ich przyjaźń była tak silna, że mimo utraty domu, nadal pozostały razem.

Dziękujemy rodzicom za dostarczanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowań.

Zapraszamy do galerii  .