Międzygrupowy Turniej Matematyczny „W Królestwie Geometrii” – Gr. III, IV i V

02.12.2016

 
 
 
Dzieci pięcio i sześcioletnie wzięły udział w grze ścigance w trakcie, której wszyscy mieli okazję zaprezentować swoją wiedzę z zakresu pojęć matematycznych. 
2016_12_02_turniej_09 — kopia.jpg

Każda grupa otrzymała emblematy w określonym kolorze w kształcie figur geometrycznych. W ten sposób dzieci z danej grupy podzielone zostały na 5 zespołów: trójkątów, kwadratów, prostokątów, kół i półkul. Zadaniem każdego zespołu było policzenie ile oczek wypadło w rzucie kostką i przesunięcie pionka na właściwe pole. Jeżeli pionek trafił na pole z Mikołajem lub choinką - dzieci losowały zadania z koszyka oznaczonego takim samym symbolem. Jeżeli pionek stanął na bombce – trzeba było cofnąć się o jedno pole. Wśród dopingu rówieśników dzieci rozwiązywały zadania z zakresu: porównywania, nazywania i rozróżniania figur geometrycznych, orientacji przestrzennej, klasyfikowania przedmiotów wg kilku cech, Rozwiązywały zagadki dotyczące figur geometrycznych. Wszystkie zadania zakładały konieczność współpracy w grupie. Pięciolatki i sześciolatki wspaniale poradziły sobie z ich wykonaniem, wykazując się wiedzą i pomysłowością. W nagrodę za poprawne wykonanie zadań, aktywność i zaangażowanie każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. 
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.