Zajęcia edukacyjne „Dbamy o nasze zdrowie” - Gr. I

18.11.2016

 
 
 
2016_11_18_zajecia_14 — kopia.jpg
Na przykładzie piramidy żywienia czterolatki poznały kategorie poszczególnych produktów żywnościowych oraz utrwaliły ich nazewnictwo i wygląd. Zauważyły, że wszystkie składniki występujące w piramidzie są spożywane przez nie w przedszkolu. Dowiedziały się, że odpowiednio zbilansowana dieta wzmacnia organizm. Podczas zajęć plastycznych malowały owoce. Poprzez zabawy ruchowe wzmacniały swój organizm. Odkrywały rolę masarzy relaksacyjnych dla odprężenia. 

Udały się do delikatesów ekologicznych i poznały produkty spożywcze tworzone  przez rolników oraz sadowników. Nazwały produkty, które powinny spożywać codzienne. Wśród artykułów dostrzegły słodycze i chipsy bogate w witaminy. Utwierdziły się w przekonaniu, że warto dbać o zdrowie, aby nie chorować. 
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.