Koncert,,O sroczce, która za morze odlecieć chciała”

15.11.2016

Muzyczne spotkanie z panią Adą nawiązywało do tematyki przygotowań ptaków do zimy, ale głównie dostarczało wielu pozytywnych wrażeń słuchowych, emocjonalnych i estetycznych. Pan Maks grał na fagocie. Przedszkolaki poznały brzmienie i budowę instrumentu dętego drewnianego. Pani Marta swym śpiewem zwróciła uwagę na piękno ludzkiego głosu. W jej wykonaniu zostały zaprezentowane m. in. utwory W. Lutosławskiego: ,,Spóźniony słowik”, ,,Kotek” i ,,Pióreczko”. Dzieci słuchały ,,Etiudę E-dur” F. Chopina oraz „Gawot” Prokofiewa. Dźwięki pobudzały wyobraźnię dzieci, stały się inspiracją do ilustrowania muzyki ruchem. Mali słuchacze wcielili się w rolę odlatujących ptaków i idącego przez pustynię wielbłąda. Akompaniowali na instrumentach perkusyjnych do ,,Wesołego wieśniaka” R. Schumanna.
2016_11_15_koncert_17 — kopia.jpg

Zapraszamy do galerii  .