Muzeum Wojsk Lądowych - ,,Kto Ty jesteś ? Polak mały” - Gr. III

08.11.2016

 
 
 
2016_11_08_muzeum_14.jpg
Poznając ojczyznę małą i dużą, w muzeum przedszkolaki utrwalały nazwy symboli narodowych, śpiewały Mazurka Dąbrowskiego. W zabawie muzyczno-ruchowej obrazowały rękoma skrzydła orła lub maszerowały jak żołnierze. 

Wymieniały miejsca, w których należy wywieszać flagę: na balkonie, kibice mogą wozić na autach, na przedszkolu i innych instytucjach np. na Urzędzie Miasta. Słuchając wiadomości o herbie Bydgoszczy usłyszały legendę ,,O Czechu, Lechu i Rusie”, opowiedzianą przez przewodnika, pana Jakuba Miechowieckiego. Utrwaliły nazwę Gniezna, pierwszej stolicy Polski. Z zainteresowaniem oglądały muzealne eksponaty.
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.