Muzeum Wojsk Lądowych „Co żołnierz nosi w plecaku?”- Gr. IV

03.11.2016

 
 
 
Pan Jakub Miechowiecki prezentował przedszkolakom elementy umundurowania i wyposażenie żołnierza. Dzieci oglądały m. in. namiot, pełniący funkcję peleryny przeciwdeszczowej, kompas umożliwiający orientację w terenie, maskę przeciwgazową, a także różne rodzaje hełmów i czapek żołnierskich. Uwagę przyciągnął peryskop służący do obserwowania pozycji wroga bez konieczności wychylania się z okopu. Przedszkolaki pojęcia nie miały, że wyposażenie żołnierza jest tak bogate. Wzbudziło to zachwyt i uznanie dla trudnej i odpowiedzialnej służby żołnierskiej.
2016_11_03_muzeum_02 — kopia.jpg

Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.