Klub Czytających Rodziców - Gr. II

26.10.2016

2016_10_26_klub.gif
Dzieci gościły : pana Pawła Sutkowy - tatę Oli oraz panie: Malwinę Przedborską- mamę Tymona i Magdalenę Wilk- mamę Mai.

Pan Paweł przeczytał bajkę ,,Wilk i siedem koźlątek”, Przedszkolaki zrozumiały, że nie należy nikomu obcemu otwierać drzwi pod nieobecność rodziców. Druga książeczka ,,Wielkie odkrycie” pozwoliła słuchaczom poznać znaczenie wspólnych działań i przyjaźni do pokonywania trudności i osiągnięcia zamierzonego celu. Pani Malwina przeczytała: ,, Idziemy się bawić” i ,,Jeździmy prawidłowo rowerem”. Przedszkolaki utrwaliły zasady bezpiecznej zabawy w miejscach do tego przeznaczonych. Dowiedziały się, jakie warunki trzeba spełnić by uczestniczyć w ruchu ulicznym jeżdżąc na rowerze. Dziewczynki zaciekawiła książeczka Khoa Le ,, Miodunka”, której historia przekonała dzieci, że trzeba nosić kapelusz by chronić się przed słońcem. Pani Magda dzięki książeczce P. Wechterowicza i E. Dziubak ,, Proszę mnie przytulić” podała sposób na udany, poprawiający wszystkim humor dzień. Zmiana zachowania spotykanych i przytulanych groźnych oraz łagodnych zwierząt pokazała jak ważne są dobre uczucia.

Zapraszamy do galerii  .