Filharmonia Pomorska - audycja muzyczna „Gra fair play”- Gr. III, IV,V

25.10.2016

 
 
 
Audycja nawiązywała do XV Międzynarodowego Koncertu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego. Pani Dorota Borowicz przedstawiła artystów: p. Małgorzatę Węgierską, p. Agnieszkę Czupryńską, p. Natalię Tyrańską i p. Grzegorza Kujawę, którzy grali utwory muzyki klasycznej na wiolonczeli, skrzypcach i altówce. 
2016_10_25_filharmonia_27 — kopia.jpg

Dzieci dowiedziały się, że tytuł koncertu „Gra fair play” w odniesieniu do widzów oznacza słuchanie z uwagą. Dla muzyków słowo rozumiane jest jako realizowanie zamysłu kompozytora ku zadowoleniu publiczności. Dla zrozumienia muzycy zagrali utwór zawierający fałsz muzyczny, na co dzieci zareagowały chwilowym zatykaniem uszu. Dzieci przyglądały się instrumentom z rodziny smyczkowej. Dowiedziały się, że struna jest z końskiego włosia, gra smyczkiem nazywa się „arco”, a gra polegająca na szarpaniu strun palcami to „pizzicato”. Widownia słuchała muzyczno-głosowej opowieści o perypetiach konika, wspomagając muzyków ruchem i głosem. Historia zakończyła się pomyślnym spotkaniem konika z lutnikiem, który obcina mu ogon i z włosia robi smyczki. Finałem spotkania była muzyczna musztra z udziałem publiczności.  
 
Zapraszamy do galerii .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.