Koncert ,, Jesienny Kujawiaczek”- Gr. I-V

11.10.2016

 
 
 
2016_10_11_koncert_24 — kopia.jpg
Kolejne spotkanie z panią Adą i jej gośćmi przybliżyło wszystkim region Kujaw, w którym mieszkamy. Pan Andrzej zagrał piękny utwór na skrzypce ,, Pieśń nad pieśniami” Henryka Wieniawskiego. Pani Monika zatańczyła spokojnego kujawiaka oraz skocznego oberka porywając wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki tańczyły kujawiaka wspólnie z gościem, a niektóre akompaniowały kolegom do wspólnie śpiewanej piosenki „Ja Kujawiak, ty Kujawiak”. Była też prezentacja kujawskich strojów ludowych. Dzieci poznały elementy stroju damskiego: haftowany fartuszek, spódnica, halka, serdak, koszula, korale i wianek oraz męskiego: koszula, katana, spodnie, pas, kapelusz. Przedszkolaki doceniły pracę artystów i nagrodziły ich brawami.

Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.