Zajęcia eksperymentalne w Pracowni Profesora Ciekawskiego w Family Parku- Gr.IV i V

10.10.2016

 
 
 
Piecio- i sześciolatki mogły przekonać się jak ciekawa i zarazem tajemnicza jest nauka oraz technika. W pracowni Profesora Ciekawskiego na dzieci czekał pan Damian oraz jego asystent pan Jakub. Przygotowali wiele ciekawych doświadczeń i eksperymentów związanych ze zjawiskami fizycznymi. 
2016_10_10_zajecia_12 — kopia.jpg

Pokaz rozpoczęły rozważania jak sprawić, by puszka stała lekko przechylona. Okazało się, że wystarczy nalać do niej trochę wody. Dzieci zobaczyły jak można rozpalić ogień nie używając zapałek. Zaciekawienie wzbudził kolor ognia. Pan Damian wyjaśnił, że zależy to od palącego się materiału. Podczas kolejnego eksperymentu dzieci poznały Rurę Rubensa. Zapalone płomienie zmieniały wysokość i szerokość w zależności od tempa i rytmu muzyki. W ten sposób dźwięk można było słyszeć i widzieć. Dzieci obserwowały jak powstaje pianowy wulkan i co robi ciekły azot z balonikiem. Jak można wysadzić balon wodorowy i co to jest suchy lód. Przedszkolaki eksperymentowały także samodzielnie. Poznały sposób wprawiania w ruch różnych wielokrążków, dźwigni, grały na wielkiej gitarze elektrycznej, dotykały kul plazmowych oraz wchodziły do magicznego pokoju, gdzie całe ciało znikało, a zostawała sama głowa na talerzu z owocami. Doświadczały jak działają okulary 3D. Zaobserwowały dlaczego kontury namalowane jasnym płynem są widoczne dopiero po zaświeceniu lampy fluoroscencyjnej. Wszystko były bardzo pouczające, wzbudzające ciekawość i zachwyt, dające wiele radości.
 
Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.