Zabawa matematyczna - Gra „ Ściganka”- Gr. IV

04.10.2016

 
 
 
Pięcio i sześciolatki poznały ogólne zasady obowiązujące w każdej grze ścigance. Wyłoniły spośród siebie dwie drużyny, które wytypowały swoich przedstawicieli pełniących rolę pionków. Po wyrzuceniu szczęśliwej „szóstki” rozpoczął się wyścig do mety. Członkowie drużyn kolejno rzucali kostką i skrupulatnie sprawdzali czy pionki przesuwają się o właściwą ilość pól. Jako pierwsi dotarli do mety „Czerwoni”, ale los okazał się sprawiedliwy, bo w rewanżu dał wygraną „Żółtym”. Ostatecznie nastąpił remis, ku zadowoleniu obu grup. Dzieci będą zgłębiały różne tajniki pasjonujących gier ściganek. Jest to dobry sposób na doskonalenie umiejętności matematycznych w połączeniu z emocjonującą zabawą.
2016_10_04_zabawa_30 — kopia.jpg

Zapraszamy do galerii  .
 
 
 
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
» Wyślij komentarz
Email (nie będzie widoczny)
Imię / Nazwa użytkownika
Tytuł komentarza
Komentarz
 podmiana znaków
Captcha Image Nieczytelne cyfry? Wczytaj jeszcze raz.