Spartakiadaz ultramaratończykiem Andrzejem Urbaniakiem - Gr. III

03.10.2016

2016_10_03_spartakiada_19 — kopia.jpg
Zajęcia sportowe odbyły się w ramach Programu Innowacyjnego ,,Dużo ruchu dla maluchów’’. Znany sportowiec i działacz społeczny promował wśród najmłodszych zdrowy tryb życia. Cztero i pięciolatki dowiedziały się o długodystansowych jego biegach: z Warszawy do Bydgoszczy, przez jezioro Bajkał na Syberii czy z Wadowic do Watykanu i o najtrudniejszym biegu świata z Aten do Sparty. Dzieci odpowiadały na pytanie pana Andrzeja ,,Kto uprawia sport i jaki? ’’. Po rozgrzewce dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo-ruchową czworakując pod tunelem, biegając slalomem z piłką, zjeżdżając ze zjeżdżalni. Była też konkurencja na równoważni oraz skok boczny na drabince. Niektóre ćwiczenia trzeba było wykonać na czas i tu większą zwinnością wykazały się dziewczynki. Zawodom towarzyszyły niebywałe emocje i głośny doping kibiców.

Zapraszamy do galerii  .